Proroctwo o koronawirusie

Ponieważ proroctwo ojca Klimuszki o chorobie COVID-19 i wirusie popularnie zwanym koronawirusem nie zostało niestety odnalezione, zapraszam do lektury mojego:

1. To jeszcze nie tym razem. Za mała ŚMIERTELNOŚĆ.

2. Kto cieszy się, jak rodzice tej mormonki, że wreszcie SIĘ ZACZĘŁO, ten będzie zawiedziony.

3. Kto nakupił dużo makaronu, będzie ten makaron jeść. W pewnym momencie ocali go jednak akcja charytatywną i wtedy zawiezie swe ZAPASY do schroniska lub do domu dziecka.

4. Kto jednak szuka czegoś, na co nie ma WPŁYWU, by nie myśleć o czymś, na co wpływ ma – ten nie zostanie zawiedziony!

5. Będzie krążył po Polsce taki kawał: Po czym poznać, że KONIEC Świata jest pewny? Po tym, że na Allegro pojawiły się sznury do wieszania za jedyne 899 złotych. Mocne, pewne, kup teraz! Zostały ostatnie sztuki!

6. Ludzie panikują nie z głupoty, a z chęci ODMIANY. Wreszcie coś się dzieje! Bo starą prawdą jest, że to codzienność wymaga od nas odwagi, a nie stan wyjątkowy.

7. Kto zostanie zarażony, o tym ludzie powiedzą, że SAM SIĘ PROSIŁ. Im biedniejszy i starszy będzie, powiedzą to z tym większym zdecydowaniem.

8. Z drugiej strony fakt, że wirus uderza w starych i przenosi się na zgromadzeniach sprawi, że z AMBON będą spadać wnioski nie aż tak mocne, jak te, które spadałyby z ambon, gdyby wirus uderzał w młodych i przenosił się przez smartfony i media społecznościowe.

9. Tylko, czy napewno jeszcze nie tym razem? Dlaczego? Cóż, rzekomo wyzuta z etosu, cyniczna i źle opłacana MEDYCYNA, okaże się niepozbawiona etosu, niecyniczna i źle opłacana.

10. I to ona nas ocali, a nikt jej nie PODZIĘKUJE.

11. WIELU i tak powie, że pomogły zioła, kulki z pajęczyny i kapusta za sto złoty od doktora Zięby.

12. Gdy natomiast wejdzie SZCZEPIONKA, cała na biało, choćby się waliło, i tak zderzy się ze stanem wiedzy biologicznej. Będą łzy! Szczepionka od grypy pocieszy jednak swą młodszą siostrę: Maleńka, przechodzę to z nimi od lat…

13. Tak czy inaczej, to jeszcze nie tym razem. W pół roku wirus, przy całej swej grozie, stanie się POWSZEDNI jak benefisy Zenka Martyniuka i tygodnie portugalskie w Lidlu.

***

Na koniec na poważnie: Chorzy odcierpią swoje. Będzie dochodzić do tragedii. Tak, jak i teraz dochodzi. Większość zignorują media. Jak teraz. Większość zignorują zdrowi. Choruje się samotnie. Jeśli ktoś się o tym bólu dowie, to Pan Bóg i Matka Najświętsza.